D.U.K.

(Dažniausiai užduodami klausimai)

Po Brexit JK taiko pereinamąjį laikotarpį iki 2021 m. ES piliečiams galima keliauti ir dirbti kaip buvo iki šiol.
Visi sulaukę 18metų. Kartais turime darbo pasiūlymų ir moksleiviams, kuriems yra jau suėję 16metų ir jų tėvai sutinka, kad jie dirbtų.
Taip, įmanoma. Tai priklauso nuo kiekvieno anglų kalbos žinių bei supratimo kaip reikia aptarnauti klientą ir kas yra geras aptarnavimas, bei noro atsakingai ir gerai dirbti.
Sutaupomas laikas ir lėšos, nes jūs nuvažiavę pradedate iškarto dirbti, žinote kur gyvensite, kiek uždirbsite, kaip reikės nuvykti iki darbo ir kokios išlaidos bus reikalingos jūsų kasdieniniams pragyvenimui. Visada turėsite kur kreiptis – jei iškils klausimų ar problemų.
Aplikuojant į darbo vietą dažniausiai pakanka CV anglų kalba. Praėjus pirminę atranką reikia pateikti asmens dokumento kopiją, kad darbdavys įsitikintų, kad jūs esate ES pilietis ir be jokių suvaržymų galite dirbti JK, taip pat reikalaujama pateikti 2 rekomendacijas bei užpildyti atitinkamą darbdavio anketą. Retesniais atvejais reikia pateikti neteistumo pažymą.
Prieš išvykstant visi gauna darbą patvirtinantį dokumentą (JOB OFFER LETTER arba CONTRACT)
Gali užtrukti nuo 1 savaitės iki mėnesio ar daugiau. Konkrečiau galime atsakyti kiekvienam kandidatui po individualaus pokalbio. Tai įtakoja daug faktorių: kokiu metų laiku Jūs kreipėtės, kokios Jūsų anglų kalbos žinios, darbo patirtis, bei Jūsų pageidavimai – pozicijai, vietovei, darbo trukmės laikotarpiui.
Būna sezoniniai darbai su konkrečiomis darbo pabaigos datomis ir yra nuolatiniai darbai be darbo pabaigos datos. Kiekvienas darbdavys prašo kaip galima anksčiau pranešti apie planuojamą išėjimo iš darbo datą, kiekviename pasiūlyme būna nurodyti konkretūs terminai – prieš kiek laiko reikia pranešti apie išėjimą.
Taip, galima. Dauguma skrenda lėktuvu, bet yra vykstančių su autobusais ar privačiais vežėjais. Suderinus su darbdaviu galima vykti ir savo nuosavu automobiliu.
Kai kurie darbdaviai pasitinka oro uoste, kai kurie ne. Visada būna pateikta konkreti informacija ar jus pasitiks oro uoste/autobusųtraukinių stotyje, jei ne – Jums bus suteikta detali informacija kaip reiks nuvykti visuomeniniu tranportu iki darbo vietos.
Jei dirbama viešbučiuose darbdaviai suteikia apgyvendinimą – vadinamą „live in“, jei darbas kavinėse – apgyvendinimas suteikiamas pradžiai ribotam laikotarpiui (pvz. 4 savaitėms), per kurį reikia susirasti gyvenamą vietą. Sezoniniams darbuotojams – apgyvendinimas dažniausiai suteikiamas visam laikotarpiui. Prie kiekvieno darbo pasiūlymo būna pateikta informacija apie apgyvendinimo galimybes ir kainas.
Jei dirbama viešbučiuose ar kavinėse dažniausiai darbdaviai suteikia maitinimą darbo metu. Prie kiekvieno darbo pasiūlymo būna pateikta informacija apie suteikiamą maitinimą.
Didžiojoje Britanojoje atlyginimas gali būti mokamas kas savaitę arba kas mėnesį. Daugėja darbdavių mokančių atlyginimą kas 4 savaites. Prie kiekvieno darbo pasiūlymo būna pateikta informacija – kas kiek laiko mokamas atlyginimas. Atlyginimas pervedamas į kiekvieno asmeninę sąskaitą, kol atsidarote banko sąskaitą JK atlyginimas dažniausiai išmokamas grynais.
JK kaip ir daugumoje šalių kiekvienas privalo mokėti pajamų mokestį (20%) ir socialinio darudimo mokestį (12%). Darbdavys šiuos mokesčius nuskaičiuoja nuo jūsų atlyginimo ir automatiškai sumoka valstybei ( Jungtinei Karalystei). JK finansiniai metai prasideda Balandžio 5d. Ir baigiasi kitų metų Balandžio 6d. Standartinis neapmokestinamas pajamų mokesčiu dydis kiekvienam dirbančiajam JK yra 12.500 svarų per metus 2019-2020m. Tad jei jūs uždirbote mažiau nei 12 500 svarų ir Jums nuskaičiavo pajamų mokestį – Jūs šią permoką galite laisvai susigrąžinti. https://www.gov.uk/income-tax-rates Socialinio daudimo mokestis (NI) yra 12% , jis pradedamas mokėti ir skaičiuoti tik nuo sumos kuri viršija 166 svarus per savaitę. https://www.gov.uk/national-insurance
Taip, galima. Yra darbdavių , kurie turi daugiau nei vieną darbo vietą, tada galite kandidatuoti kartu su draugais ir jei jūsų visų kandidatūros bus patvirtintos, galėsite kartu vykti dirbti. Tas pats galioja ir vykstant dirbti poroms.
Į biurą nebūtina atvykti, viską galima susitvarkyti elektroniniu būdu. Tam puikiausiai pasitarnauja elektroninis paštas, skype, elektroninė bankinkiystė. Tam tikrais atvejais – kai darbdavys organizuoja individualius pokalbius – atvykti į tiesioginį interviu būtina. Daugiau informacijos į Jums iškilusius klausimus visada galite gauti sukontaktavę su mumis: telefonu 8-655 99 440; el.paštu – info@addus.lt ar atvykę į mūsų biurą Ukmergės g. 221-25kab. Vilnius.